83 Kameni PES 2008
| Name | Kameni |
|---|---|
| Full Name | Idriss Carlos Kameni |
| ID | 3200 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | RCD Espanyol |
| National Team | Cameroon |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
79
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
65
Top Speed
80
Acceleration
95
Response
84
Agility
53
Dribble Accuracy
60
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
70
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
41
Swerve
42
Header
90
Jump
58
Technique
81
Aggression
68
Mentality
80
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Kameni |
|---|---|
| Full Name | Idriss Carlos Kameni |
| ID | 3200 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | RCD Espanyol |
| National Team | Cameroon |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

