83 Kameni PES 2009
| Name | Kameni |
|---|---|
| Full Name | Idriss Carlos Kameni |
| ID | 3200 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | Cameroon |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
79
Body Balance
62
Stamina
75
Top Speed
80
Acceleration
90
Response
84
Agility
53
Dribble Accuracy
60
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
70
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
41
Swerve
42
Header
90
Jump
58
Technique
81
Aggression
77
Mentality
83
GK Skills
75
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kameni |
|---|---|
| Full Name | Idriss Carlos Kameni |
| ID | 3200 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | Cameroon |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

