60 Kanstrup PES 2009
| Name | Kanstrup |
|---|---|
| ID | 38777 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Brøndby If |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 34 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
65
Defence
77
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
71
Response
71
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
76
Shot Power
56
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
51
Swerve
68
Header
73
Jump
70
Technique
56
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kanstrup |
|---|---|
| ID | 38777 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Brøndby If |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 34 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
