63 Kanstrup PES 2010
| Name | Kanstrup |
|---|---|
| ID | 38777 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
64
Defence
77
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
71
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
73
Jump
73
Technique
65
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kanstrup |
|---|---|
| ID | 38777 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players