75 Kealmeig (S. Kiessling) PES 2009
| Name | Kealmeig |
|---|---|
| Real Name | S. Kiessling |
| Full Name | Stefan Kießling |
| ID | 74088 |
| Real ID | 8552 |
| Nationality | Germany |
| Club | Norway |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 141 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
39
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
78
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
58
Swerve
77
Header
76
Jump
84
Technique
82
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Kealmeig |
|---|---|
| Real Name | S. Kiessling |
| Full Name | Stefan Kießling |
| ID | 74088 |
| Real ID | 8552 |
| Nationality | Germany |
| Club | Norway |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 141 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
