78 Kie?Ling PES 2010
| Name | Kie?Ling |
|---|---|
| Full Name | Stefan Kießling |
| ID | 8552 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
39
Defence
81
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
81
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
79
Shot Power
82
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
68
Swerve
80
Header
76
Jump
85
Technique
84
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Kie?Ling |
|---|---|
| Full Name | Stefan Kießling |
| ID | 8552 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
