65 Khiter PES 2008
| Name | Khiter |
|---|---|
| ID | 7872 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
67
Body Balance
82
Stamina
74
Top Speed
81
Acceleration
74
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
76
Jump
80
Technique
78
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
| Name | Khiter |
|---|---|
| ID | 7872 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
