72 Khiter PES 2009
| Name | Khiter |
|---|---|
| ID | 7872 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
67
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
75
Shot Power
73
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
76
Jump
80
Technique
78
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Khiter |
|---|---|
| ID | 7872 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players