72 Kobin PES 2010
| Name | Kobin |
|---|---|
| Full Name | Vasyl Kobin |
| ID | 40197 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
65
Defence
75
Body Balance
86
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
78
Response
78
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
63
Swerve
68
Header
70
Jump
74
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Kobin |
|---|---|
| Full Name | Vasyl Kobin |
| ID | 40197 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
