69 Konno PES 2008
| Name | Konno |
|---|---|
| ID | 3275 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
75
Defence
79
Body Balance
72
Stamina
87
Top Speed
74
Acceleration
81
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
61
Swerve
79
Header
78
Jump
72
Technique
62
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Marking
- Covering
| Name | Konno |
|---|---|
| ID | 3275 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
