69 Konno PES 2009
| Name | Konno |
|---|---|
| ID | 3275 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
73
Defence
77
Body Balance
82
Stamina
72
Top Speed
74
Acceleration
81
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
70
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
79
Header
78
Jump
74
Technique
70
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Marking
- Covering
| Name | Konno |
|---|---|
| ID | 3275 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
