72 Kucher PES 2008
| Name | Kucher |
|---|---|
| Full Name | Oleksandr Kucher |
| ID | 35498 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
74
Defence
83
Body Balance
73
Stamina
77
Top Speed
71
Acceleration
73
Response
71
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
77
Shot Power
59
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
78
Header
77
Jump
68
Technique
58
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Kucher |
|---|---|
| Full Name | Oleksandr Kucher |
| ID | 35498 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
