73 Kucher PES 2009
| Name | Kucher |
|---|---|
| Full Name | Oleksandr Kucher |
| ID | 35498 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
74
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
71
Acceleration
73
Response
71
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
76
Shot Power
59
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
78
Header
77
Jump
68
Technique
58
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kucher |
|---|---|
| Full Name | Oleksandr Kucher |
| ID | 35498 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

