77 Lahm PES 2010
| Name | Lahm |
|---|---|
| Full Name | Philipp Lahm |
| ID | 6337 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
67
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
81
Agility
81
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
82
Shot Power
70
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
66
Header
77
Jump
78
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
6
Condition
Skills
- P01 Overlapping Run
- Dribbling
| Name | Lahm |
|---|---|
| Full Name | Philipp Lahm |
| ID | 6337 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
