77 Rome PES 2008
| Name | Rome |
|---|---|
| Full Name | Philipp Lahm |
| ID | 71873 |
| Real ID | 6337 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
61
Defence
72
Body Balance
84
Stamina
85
Top Speed
83
Acceleration
68
Response
81
Agility
81
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
82
Shot Power
66
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
60
Header
77
Jump
78
Technique
85
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rome |
|---|---|
| Full Name | Philipp Lahm |
| ID | 71873 |
| Real ID | 6337 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
