57 Lamah PES 2008
| Name | Lamah |
|---|---|
| Full Name | Roland Lamah |
| ID | 9433 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Roda JC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
43
Defence
71
Body Balance
82
Stamina
73
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
72
Shot Power
69
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
63
Header
75
Jump
75
Technique
79
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lamah |
|---|---|
| Full Name | Roland Lamah |
| ID | 9433 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Roda JC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
