71 Lamah PES 2010
| Name | Lamah |
|---|---|
| Full Name | Roland Lamah |
| ID | 9433 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Le Mans Uc 72 |
| National Team | Belgium |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
43
Defence
75
Body Balance
78
Stamina
84
Top Speed
80
Acceleration
78
Response
82
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
78
Shot Power
72
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
63
Header
75
Jump
75
Technique
79
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Lamah |
|---|---|
| Full Name | Roland Lamah |
| ID | 9433 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Le Mans Uc 72 |
| National Team | Belgium |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

