73 Lassana Diarra PES 2008
| Name | Lassana Diarra |
|---|---|
| Full Name | Lassana Diarra |
| ID | 32462 |
| Nationality | France |
| Club | Chelsea |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
70
Defence
78
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
81
Jump
77
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lassana Diarra |
|---|---|
| Full Name | Lassana Diarra |
| ID | 32462 |
| Nationality | France |
| Club | Chelsea |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
