84 Lassana Diarra PES 2010
| Name | Lassana Diarra |
|---|---|
| Full Name | Lassana Diarra |
| ID | 32462 |
| Nationality | France |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | France |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
77
Defence
78
Body Balance
90
Stamina
77
Top Speed
82
Acceleration
84
Response
84
Agility
81
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
81
Jump
83
Technique
70
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
- P04 Anchor Man
| Name | Lassana Diarra |
|---|---|
| Full Name | Lassana Diarra |
| ID | 32462 |
| Nationality | France |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | France |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

