64 Laudrup PES 2008
| Name | Laudrup |
|---|---|
| ID | 36808 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
55
Defence
67
Body Balance
79
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
71
Shot Power
65
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
71
Jump
78
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Laudrup |
|---|---|
| ID | 36808 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
