63 Laudrup PES 2009
| Name | Laudrup |
|---|---|
| ID | 36808 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
53
Defence
67
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
71
Shot Power
65
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
71
Jump
78
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Laudrup |
|---|---|
| ID | 36808 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players