74 Laursen PES 2009
| Name | Laursen |
|---|---|
| ID | 3954 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
78
Defence
87
Body Balance
75
Stamina
68
Top Speed
67
Acceleration
73
Response
66
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
82
Shot Power
53
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
77
Header
72
Jump
67
Technique
55
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Laursen |
|---|---|
| ID | 3954 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
