69 Laursen PES 2010
| Name | Laursen |
|---|---|
| ID | 3954 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
78
Defence
87
Body Balance
75
Stamina
68
Top Speed
67
Acceleration
73
Response
66
Agility
70
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
82
Shot Power
53
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
77
Header
72
Jump
72
Technique
55
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Laursen |
|---|---|
| ID | 3954 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
