79 Law Kit (Roy Keane) PES 2008
| Name | Law Kit |
|---|---|
| Real Name | Roy Keane |
| ID | 66261 |
| Real ID | 725 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
79
Defence
84
Body Balance
72
Stamina
81
Top Speed
71
Acceleration
78
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
86
Shot Power
72
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
64
Swerve
79
Header
80
Jump
77
Technique
70
Aggression
89
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Centre
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Law Kit |
|---|---|
| Real Name | Roy Keane |
| ID | 66261 |
| Real ID | 725 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
