91 Law Kit (Roy Keane) PES 2009
| Name | Law Kit |
|---|---|
| Real Name | Roy Keane |
| ID | 66261 |
| Real ID | 725 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Slovakia |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
85
Defence
86
Body Balance
93
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
86
Response
74
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
84
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
87
Shot Power
75
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
65
Swerve
83
Header
82
Jump
78
Technique
69
Aggression
98
Mentality
50
GK Skills
93
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
- Centre
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Law Kit |
|---|---|
| Real Name | Roy Keane |
| ID | 66261 |
| Real ID | 725 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Slovakia |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 869 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
