79 Le Crom PES 2008
| Name | Le Crom |
|---|---|
| Full Name | Ronan Le Crom |
| ID | 7578 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
82
Body Balance
65
Stamina
57
Top Speed
65
Acceleration
85
Response
68
Agility
53
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
40
Swerve
42
Header
80
Jump
53
Technique
56
Aggression
80
Mentality
84
GK Skills
65
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Penalty Stopper
| Name | Le Crom |
|---|---|
| Full Name | Ronan Le Crom |
| ID | 7578 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
