77 Le Crom PES 2010
| Name | Le Crom |
|---|---|
| Full Name | Ronan Le Crom |
| ID | 7578 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
80
Body Balance
56
Stamina
65
Top Speed
65
Acceleration
89
Response
68
Agility
53
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
40
Swerve
42
Header
80
Jump
53
Technique
56
Aggression
80
Mentality
77
GK Skills
70
Team Work
6
Condition
Skills
- S11 Penalty Saver
| Name | Le Crom |
|---|---|
| Full Name | Ronan Le Crom |
| ID | 7578 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
