63 Lemoine PES 2008
| Name | Lemoine |
|---|---|
| Full Name | Fabien Lemoine |
| ID | 36992 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
55
Defence
66
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
66
Header
74
Jump
76
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
| Name | Lemoine |
|---|---|
| Full Name | Fabien Lemoine |
| ID | 36992 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
