71 Lemoine PES 2009
| Name | Lemoine |
|---|---|
| Full Name | Fabien Lemoine |
| ID | 36992 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
72
Defence
79
Body Balance
83
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
66
Header
74
Jump
76
Technique
60
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Centre
| Name | Lemoine |
|---|---|
| Full Name | Fabien Lemoine |
| ID | 36992 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
