66 Lens PES 2009
| Name | Lens |
|---|---|
| Full Name | Jeremain Lens |
| ID | 34878 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
37
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
81
Acceleration
73
Response
74
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
73
Jump
77
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Lens |
|---|---|
| Full Name | Jeremain Lens |
| ID | 34878 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
