68 Lens PES 2010
| Name | Lens |
|---|---|
| Full Name | Jeremain Lens |
| ID | 34878 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
37
Defence
75
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
73
Response
77
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
73
Jump
77
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Lens |
|---|---|
| Full Name | Jeremain Lens |
| ID | 34878 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
