92 Lidoanho (Rivelino) PES 2008
| Name | Lidoanho |
|---|---|
| Real Name | Rivelino |
| ID | 67967 |
| Real ID | 2431 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 169cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
91
Attack
53
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
85
Agility
96
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
97
Shot Power
81
Shot Technique
97
Free Kick Accuracy
96
Swerve
65
Header
68
Jump
95
Technique
72
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- 1-on-1 Scoring
- Shooting from Distance
- Penalties
| Name | Lidoanho |
|---|---|
| Real Name | Rivelino |
| ID | 67967 |
| Real ID | 2431 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 169cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
