93 Lidoanho (Rivelino) PES 2010
| Name | Lidoanho |
|---|---|
| Real Name | Rivelino |
| ID | 67967 |
| Real ID | 2431 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 169cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
91
Attack
53
Defence
72
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
85
Agility
96
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
97
Shot Power
81
Shot Technique
97
Free Kick Accuracy
96
Swerve
65
Header
68
Jump
95
Technique
72
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S04 PK Taker
- S06 Outside Curve
- S14 Quick Turn
- S17 Elastico
- P13 Long Ranger
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Lidoanho |
|---|---|
| Real Name | Rivelino |
| ID | 67967 |
| Real ID | 2431 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 169cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
