78 Litmanen PES 2008
| Name | Litmanen |
|---|---|
| Full Name | Jari Litmanen |
| ID | 1102 |
| Nationality | Finland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Finland |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
55
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
73
Agility
85
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
76
Shot Power
85
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
88
Swerve
70
Header
67
Jump
88
Technique
70
Aggression
84
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- One-Touch Pass
| Name | Litmanen |
|---|---|
| Full Name | Jari Litmanen |
| ID | 1102 |
| Nationality | Finland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Finland |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
