76 Litmanen PES 2010
| Name | Litmanen |
|---|---|
| Full Name | Jari Litmanen |
| ID | 1102 |
| Nationality | Finland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Finland |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
55
Defence
77
Body Balance
67
Stamina
70
Top Speed
71
Acceleration
74
Response
73
Agility
85
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
76
Shot Power
82
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
86
Swerve
70
Header
66
Jump
87
Technique
70
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
3
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Playmaking
| Name | Litmanen |
|---|---|
| Full Name | Jari Litmanen |
| ID | 1102 |
| Nationality | Finland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Finland |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
