76 Lloris PES 2008
| Name | Lloris |
|---|---|
| Full Name | Hugo Lloris |
| ID | 8574 |
| Nationality | France |
| Club | O.G.C. Nice Cote D Azur |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
81
Body Balance
67
Stamina
58
Top Speed
69
Acceleration
84
Response
68
Agility
49
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
75
Shot Power
42
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
43
Swerve
40
Header
79
Jump
48
Technique
61
Aggression
68
Mentality
78
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lloris |
|---|---|
| Full Name | Hugo Lloris |
| ID | 8574 |
| Nationality | France |
| Club | O.G.C. Nice Cote D Azur |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
