83 Lloris PES 2010
| Name | Lloris |
|---|---|
| Full Name | Hugo Lloris |
| ID | 8574 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | France |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
87
Defence
81
Body Balance
58
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
88
Response
78
Agility
55
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
75
Shot Power
42
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
43
Swerve
40
Header
83
Jump
48
Technique
63
Aggression
84
Mentality
87
GK Skills
80
Team Work
7
Condition
Skills
| Name | Lloris |
|---|---|
| Full Name | Hugo Lloris |
| ID | 8574 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | France |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

