73 Loviso PES 2010
| Name | Loviso |
|---|---|
| ID | 5499 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
66
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
83
Shot Power
67
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
85
Swerve
70
Header
72
Jump
80
Technique
60
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Loviso |
|---|---|
| ID | 5499 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players