72 Lurling PES 2008
| Name | Lurling |
|---|---|
| Full Name | Anthony Lurling |
| ID | 4037 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | NAC Breda |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
51
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
70
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
81
Shot Power
82
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
72
Swerve
70
Header
75
Jump
80
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Lurling |
|---|---|
| Full Name | Anthony Lurling |
| ID | 4037 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | NAC Breda |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
