74 Lurling PES 2010
| Name | Lurling |
|---|---|
| Full Name | Anthony Lurling |
| ID | 4037 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | NAC Breda |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
51
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
70
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
81
Shot Power
82
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
72
Swerve
70
Header
74
Jump
81
Technique
74
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Side
| Name | Lurling |
|---|---|
| Full Name | Anthony Lurling |
| ID | 4037 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | NAC Breda |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
