75 M. Niculae PES 2009
| Name | M. Niculae |
|---|---|
| ID | 2696 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
40
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
73
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
82
Shot Power
80
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
76
Jump
80
Technique
83
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | M. Niculae |
|---|---|
| ID | 2696 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
