75 Marius Niculae PES 2010
| Name | Marius Niculae |
|---|---|
| ID | 2696 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
38
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
73
Agility
79
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
82
Shot Power
80
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
69
Swerve
72
Header
76
Jump
77
Technique
83
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Marius Niculae |
|---|---|
| ID | 2696 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
