93 Majuzheni (Maldini) PES 2010
| Name | Majuzheni |
|---|---|
| Real Name | Maldini |
| Full Name | Paolo Maldini |
| ID | 66499 |
| Real ID | 963 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
98
Defence
86
Body Balance
85
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
82
Response
76
Agility
83
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
79
Shot Power
70
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
75
Swerve
86
Header
77
Jump
85
Technique
75
Aggression
98
Mentality
50
GK Skills
95
Team Work
7
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
- S10 DF Leader
- S14 Quick Turn
- P01 Overlapping Run
- P09 Early Cross
| Name | Majuzheni |
|---|---|
| Real Name | Maldini |
| Full Name | Paolo Maldini |
| ID | 66499 |
| Real ID | 963 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players