80 Mancini PES 2008
| Name | Mancini |
|---|---|
| ID | 5468 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
50
Defence
77
Body Balance
89
Stamina
88
Top Speed
90
Acceleration
78
Response
82
Agility
85
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
81
Shot Power
85
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
78
Swerve
73
Header
78
Jump
86
Technique
85
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- One-Touch Pass
| Name | Mancini |
|---|---|
| ID | 5468 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
