83 Mancini PES 2009
| Name | Mancini |
|---|---|
| ID | 5468 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
46
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
85
Top Speed
90
Acceleration
77
Response
86
Agility
86
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
81
Shot Power
83
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
78
Swerve
73
Header
78
Jump
86
Technique
85
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Mancini |
|---|---|
| ID | 5468 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
