66 Mandzukic PES 2008
| Name | Mandzukic |
|---|---|
| Full Name | Mario Mandžukić |
| ID | 36817 |
| Nationality | Croatia |
| Club | NK Dinamo Zagreb |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
76
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
81
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
75
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
73
Jump
76
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Side
| Name | Mandzukic |
|---|---|
| Full Name | Mario Mandžukić |
| ID | 36817 |
| Nationality | Croatia |
| Club | NK Dinamo Zagreb |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
