70 Mandzukic PES 2010
| Name | Mandzukic |
|---|---|
| Full Name | Mario Mandžukić |
| ID | 36817 |
| Nationality | Croatia |
| Club | NK Dinamo Zagreb |
| National Team | Croatia |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
45
Defence
79
Body Balance
85
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
81
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
75
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
75
Jump
82
Technique
80
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S18 Cross Over Turn
- S21 Super Sub
- Side
| Name | Mandzukic |
|---|---|
| Full Name | Mario Mandžukić |
| ID | 36817 |
| Nationality | Croatia |
| Club | NK Dinamo Zagreb |
| National Team | Croatia |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

