69 Mané PES 2008
| Name | Mané |
|---|---|
| Full Name | Juan Manuel Ortiz |
| ID | 30242 |
| Nationality | Spain |
| Club | UD Almería |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
73
Acceleration
68
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
74
Shot Power
64
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
72
Swerve
68
Header
70
Jump
74
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mané |
|---|---|
| Full Name | Juan Manuel Ortiz |
| ID | 30242 |
| Nationality | Spain |
| Club | UD Almería |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
