74 Mane PES 2009
| Name | Mane |
|---|---|
| Full Name | Juan Manuel Ortiz |
| ID | 30242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
68
Defence
72
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
82
Swerve
68
Header
70
Jump
76
Technique
73
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mane |
|---|---|
| Full Name | Juan Manuel Ortiz |
| ID | 30242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
