62 Mangala PES 2009
| Name | Mangala |
|---|---|
| Full Name | Eliaquim Mangala |
| ID | 38843 |
| Nationality | France |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
61
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
76
Agility
68
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
61
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
68
Jump
72
Technique
63
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mangala |
|---|---|
| Full Name | Eliaquim Mangala |
| ID | 38843 |
| Nationality | France |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
